Warsztaty Artystyczne organizowane dla wychowanków ze Świetlicy Wsparcia Dziennego dla Dzieci i Młodzieży w Krasnymstawie

5W dniu 20-23 grudnia 2019 roku nasza Świetlica zamieniła się w pracownie plastyczną, a mianowicie odbyły się warsztaty bożonarodzeniowe. Celem zajęć było rozbudzenie aktywności dzieci, organizowanie warunków umożliwiających dzieciom rozwijanie zdolności i odczuwanie radości z podejmowanej aktywności umysłowej i plastycznej, kształtowanie wrażliwości i ekspresji plastycznej.
W ciagu całego dnia aktywnej pracy, w miłej, świątecznej atmosferze dzieci odkrywali swoje talenty plastyczne, a dzieci zamieniły się w prawdziwych artystów. Wykonywali świąteczne dekoracje i powstały ciekawe, oryginalne i niepowtarzalne ozdoby takie jak stroiki na stoły, wieńce na drzwi, bombki, lampiony z puszek i słoików, aniołki, gwiazdki, choinki z piórek i makaronu.

Czytaj więcej...

Wyjście do Muzeum Regionalnego w Krasnymstawie wychowanków Świetlicy Wsparcia Dziennego dla Dzieci i Młodzieży w Krasnymstawie

2Dnia 12 grudnia wychowankowie Świetlicy odwiedzili Muzeum Regionalne w Krasnymstawie. Przewodnik oprowadził dzieci po Muzeum i opowiedział ciekawostki na temat:
- historii miasta,
- numazmityki,
- sztuki dawnej i sakralnej,
- wystawy stałej: Historia Krasnegostawu, Odkrycia Archeologiczne, Kultura materialna, kuźnia, kuchnia dworska z XIX w., wyposażenie izby wiejskiej w XIX/XX w, Portret Polski XVIII -XIX w.,Rzemiosło artystyczne XVIII - pocz. XX w.,Zamek i dwór w Krupem, Sztuka sakralna, Krasnystaw w malarstwie Antoniego Teslara, Chmielarstwo i piwowarstwo.

Czytaj więcej...

INFORMACJA O WYBORZE NAJKORZYSTNIEJSZEJ OFERTY Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krasnymstawie informuje o wyborze najkorzystniejszej oferty w postępowaniu w trybie przetargu nieograniczonego pn. „Realizacja talonów wydawanych dla osób i rodzin korzyst

Informacja.pdf

INFORMACJA O WYBORZE NAJKORZYSTNIEJSZEJ OFERTY Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krasnymstawie informuje o wyborze najkorzystniejszych ofert w postępowaniu w trybie przetargu nieograniczonego pn. „Sukcesywna dostawa artykułów spożywczych dla kuchni Mie

Informacja.pdf

ZARZĄDZENIE Nr 203 / 2019 Burmistrza Krasnegostawu z dnia 24 grudnia 2019 r.

w sprawie ogłoszenia wyników otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych z zakresu pomocy społecznej w formie usług opiekuńczych i specjalistycznych usług opiekuńczych dla osób z zaburzeniami psychicznymi na rzecz mieszkańców Miasta Krasnystaw w miejscu ich zamieszkania w okresie od dnia 1 stycznia 2020 r. do dnia 31 grudnia 2020 r.

Ogłoszenie.pdf

Życzenia

Zdrowych spokojnych i pełnych rodzinnego ciepła świąt Narodzenia Pańskiego.
Odpoczynku od codziennego zabiegania oraz chwili zadumy.
Wszelkiej pomyślności w Nowym Roku oraz spełnienia w życiu osobistym i zawodowym.

1

 

 

 

Życzy Dyrektor i Pracownicy
Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej
w Krasnymstawie

Podpisanie umowy „CIS Krasnystaw – Akcja – Reintegracja!”

001 18122019 130800„CIS Krasnystaw – Akcja – Reintegracja!” – to już trzeci projekt Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, który otrzymał dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej.
W piątek 13 grudnia 2019 r. w siedzibie Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Lublinie dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krasnymstawie Pan Mariusz Antoniak oraz skarbnik miasta Krasnystaw Pani Patrycja Zdybel podpisali umowę o dofinansowanie projektu „ CIS Krasnystaw – Akcja – Reintegracja!”
Planowana wartość projektu to 1 490 900,86 zł, a kwota dofinansowania to 1 267 252,48 zł.

Czytaj więcej...

Szkolenia z Policjantem i Psychologiem „Profilaktyka uzależnień- narkotyki, alkohol i papierosy”, w Świetlicy Wsparcia Dziennego dla Dzieci i Młodzieży w Krasnymstawie

1Dnia 21 listopada 2019 roku odbyło się spotkanie z Panem Policjantem sierż. sztab. Stanisławem Pigłowskim, dzielnicowym Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie oraz Panią Psycholog Justyną Witkowską, którzy w Świetlicy przeprowadzili szkolenie- spotkanie dotyczące „Profilaktyki uzależnień- narkotyki, alkohol i papierosy”. Szkolenie adresowane było dla wychowanków Świetlicy Wsparcia Dziennego jak i dla ich rodziców.
Celem spotkania było:
- Przekazywanie informacji o zagrożeniach zdrowotnych, społecznych, ekonomicznych i moralnych spowodowanych zażywaniem szkodliwych substancji,

Czytaj więcej...

Przyjmowanie wniosków o zorganizowanie stażu dla uczestników projektu „Aktywność popłaca”

001 13122019 111936Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krasnymstawie informuje, że od dnia 16.12.2019 r. do dnia 30.12.2019r. będą przyjmowane wnioski o zorganizowanie stażu dla uczestników projektu „Aktywność popłaca” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego.
Wnioskującym może być pracodawca, który:

Czytaj więcej...

Staż dla uczestników projektu „Aktywność popłaca”

001 13122019 111936Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krasnymstawie informuje, że od dnia 16.12.2019 r. do dnia 30.12.2019r. będą przyjmowane wnioski o zorganizowanie stażu dla uczestników projektu „Aktywność popłaca” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego.
Wnioskującym może być pracodawca, który:
1. zorganizuje miejsce stażu na okres od 3 do 6 miesięcy w zawodach:

- Opiekun osób starszych,
- Opiekunka dziecięca
lub pokrewnych umożliwiających wykorzystanie kwalifikacji zawodowych uczestników projektu.

2. zatrudni uczestnika po odbyciu stażu minimum na okres 3 miesięcy w wymiarze minimum ½ etatu na podstawie umowy o pracę

Czytaj więcej...

ZAKOŃCZENIE SZKOLENIA ZAWODOWEGO I UZYSKANIE KWALIFIKACJI ZAWODOWYCH

ŚWIADECTWODnia 10 grudnia 2019r. grupa 5 uczestniczek Programu Aktywności Lokalnej projektu “Aktywność popłaca” edycja II przystąpiła do egzaminu czeladniczego po zakończonym szkoleniu zawodowym opiekunka osoby starszej, niepełnosprawnej i dziecka.
Wszystkie uczestniczki pozytywnie zdały egzamin i tym samym uzsykały kwalifikacje w zawodzie:
- Opiekunka dziecięca – 2 osoby
- Opiekun osób starszych – 3 osoby.

Czytaj więcej...

MIKOŁAJKI FILMOWE

0W sobotę 7 grudnia 2019r. w Krasnostawskim Domu Kultury grupa 37 osób – uczestniczek Programu Aktywności Lokalnej projektu “Aktywność popłaca” edycja II oraz edycja III wraz ze swoim otoczeniem uczestniczyła w działaniu środowiskowym projektu “Aktywność popłaca” tj. MIKOŁAJKACH FILMOWYCH

Celem warsztatów było aktywizacja kulturalna rodzin uczestników projektu oraz podtrzymywanie tradycji Świąt Bożego Narodzenia.

W ramach spotkania grupa :
- obejrzała seans filmowy - „Baranek Shoun”, przed którym otworzyły się gwiezdne wrota wiodące wprost do międzyplanetarnej przygody, na ich farmie ląduje obdarzona niesłychanymi mocami i nieodpartym urokiem przybyszka z odległej galaktyki. Shaun musiał pomóc jej odnaleźć odległy dom i uniknąć stąpającej jej po piętach tajnej organizacji.
- Spotkała się z Mikołajem I Śnieżynką, którzy najmłodszym uczestnikom przekazali słodkie paczki.

Czytaj więcej...

Dyrektor MOPS w Krasnymstawie poszukuje osób do realizacji usług w charakterze: Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej

Ogłoszenie.pdf

Dyżur psychologa

001 06122019 094028Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krasnymstawie informuje, że 13 grudnia (piątek) 2019 r. prowadzony będzie dyżur psychologa w siedzibie Ośrodka w godzinach:
od 730 do 1530

Poradnictwo prowadzone jest przez doświadczonego i wykwalifikowanego psychologa a zakres poradnictwa zostaje dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Skorzystanie z poradnictwa jest bezpłatne.

Czytaj więcej...