WAKACJE 2020 w Świetlicy Wsparcia Dziennego dla Dzieci i Młodzieży w Krasnymstawie

7W tym roku już po raz piąty nasza Świetlica zorganizowała Wakacje dla wychowanków. Dzieci miały okazję przeżyć wiele niezapomnianych chwil, pełnych radości. Zajęcia odbywały się stacjonarnie, jednak nie zabrakło wielu atrakcji- począwszy od zabaw ruchowych, tańców, gier świetlicowych, planszowych, karcianych, karaoke, a kończąc na zajęciach plastycznych, artystycznych m.in. nauka składania origami, warsztaty z makramy, zajęcia z decupage, odlewów z gipsu. Kolorowaliśmy, wyklejaliśmy, układaliśmy skomplikowane puzzle.

Wykonywaliśmy figurki z masy solnej, gliny oraz z masy porcelanowej. Uczyliśmy się modelować baloniki. Wykonywaliśmy „Las w słoiku”. Wychodziliśmy także na lody, shake, granity i ciasta do "Cukierni Kawa" oraz na pizze i frytki do Pizzerii "Pepperonii"w Krasnymstawie. Chodziliśmy także do kina na filmy animowane.
Wakacje rozpoczęliśmy od pogadanki oraz zajęć świetlicowych "Bezpieczne wakacje". Wychowawcy na zajęciach pouczali wychowanków jak bezpiecznie zachowywać się w różnych sytuacjach (nad wodą, na drodze, w domu, Internecie), które mogą wystąpić w okresie wakacji . Zajęcia służyły także utrwalaniu prospołecznych postaw wśród wychowanków.