Trening kompetencji społecznych “ESCAPE ROOM”

capture 001 06062019 100612Dnia 29 maja 2019r. 10 uczestniczek Programu Aktywności Lokalnej edycji II projektu “Aktywność popłaca” uczestniczyła w treningu kompetencji społecznych “ESCAPE ROOM”.

Celem treningu było nabycie i kształtowanie umiejętności interpersonalnych niezbędnych w przeciwstawianiu się bezradności i wykluczeniu społecznemu oraz:

1. Diagnoza postaw i zachowań uczestników
2. Kształtowanie kreatywności uczestników
3. Wzajemna integracja
4. Oderwanie się od problemów życia codziennego


Nic tak nie diagnozuje i zintegruje zespołu, jak konieczność wydostania się z pułapki pod presją czasu.
Real life escape game, czyli pokój ucieczki w świecie realnym, to gra oparta na pracy zespołowej i nowy pomysł na integrację i budowanie zespołu. Zabawa w zamkniętym pokoju to także okazja do sprawdzenia, jak uczestnicy radzą sobie z kreatywnymi zadaniami oraz pracą w grupie pod presją czasu. Dzięki unikalnym, dopasowanym scenariuszom zabaw, mogą stanowić ważne diagnozy kompetencji miękkich, odkrywanie potencjału uczestników oraz rozwoju.
Uczestniczki zostały zamknięte w 2 pokojach i miały godzinę na wydostanie się z pułapki. Aby to zrobić, musiały rozwikłać szereg zagadek, otwierać tajne skrytki, odkrywać ukryte komnaty i uruchamiać różnego rodzaju urządzenia. Wszystkie te zadania były ze sobą powiązane, a ich rozwiązanie wymagało sprawnej współpracy (grupy) oraz abstrakcyjnego myślenia.
Podczas gry Animator PAL oraz trener dokonywał obserwacji, kto ma predyspozycje do liderowania, pracy w grupie czy pod presją czasu, a kto przeciętnie radzi sobie z rozwiązywaniem kreatywnych i logicznych zadań.
Uczestniczki doskonale poradziły sobie z zadaniami i w wyznaczonym czasie osiągnęły cel. Którym był klucz do wyjścia.

20190529 094850(0)[1]